Istorija

Per savo gyvavimo istoriją ansamblis patyrė nemažai permainų – keitėsi sudėtis, meninė koncepcija. Pastaruoju metu "Quorum" jau yra plačiai žinomas Lietuvoje kaip įvairių stilių muziką propoguojantis kolektyvas. Ypatingą sėkmę ansambliui pelnė savotiškos muzikinės ekskursijos – koncertai, aprėpiantys kelių muzikinių epochų kūrybą – nuo viduramžių iki mūsų laikų.

Ansamblis dalyvavo akademinės ir sakralinės muzikos festivaliuose, tokiuose, kaip "Banchetto musicale", "Kristupo vasaros festivalis", "Ave Maria", Lietuvos nacionalinės filharmonijos rengiamame koncertų cikle "Muzika Trakų pilyje" ir t.t., taip pat pasirodė įvairiose televizijos bei radijo laidose bei projektuose.

“Quorum” bendradarbiavo su žinomais Lietuvoje klasikinės muzikos atlikėjais  –  Asta Krikščiūnaite, Vytautu  Juozapaičiu, Vaclovu Augustinu ir choru “Jauna muzika”.

Kompozitorius Laurynas Vakaris Lopas specialiai sukūrė ansambliui “Te Deum” – religinės tematikos kūrinį, kurį kolektyvas atliko kartu su  Lietuvos kariuomenės orkestro varinių pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų grupe.

Su ansambliu dainavo Lietuvos rock ir pop-žvaigždės  -  Merūnas Vitulskis, Irena Starošaitė, Rūta Ščiogolevaitė, Vaida Genytė, Kęstutis Jablonskis, Povilas Meškela, Jeronimas Milius, Vladas Kovaliovas, Aistė Pilvelytė.

Didelį vaidmenį populiarinant ansamblio veiklą atliko dainininkas Egidijus Sipavičius, buvęs “Quorum” prodiuseris.

Kartu su juo atliekama daina "Pagaminta Lietuvoje" (muzika ir žodžiai A. Jautakio) užėmė 5 vietą 2010  m.  patrionės dainos konkurse. Ši daina įėjo į geriausių lietuviškų patriotinių dainų DVD ”Yra šalis”. Ji taip pat įtraukta į 2014 metų ”Dainų šventės” programą.

2011 m. Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas įteikė ”Quorum” "Aukso paukštės" statulėle už geriausia debiutą (2010 m.).

Tais pačiais metais ”Quorum” atliekama daina ”Nepaskutinis žodis” (muzika V. Neugasimov, žodžiai A. Jautakis) pateko į finalą ir gavo diplomą už originalumą LRT ir Latga-a  organizuojamame konkurse ”Vilniaus bokštai”.

2013 metais ”Quorum” dalyvavo ”Chorų karuose”, kur buvo Indigo choro chorvedžiais ir aranžuotojais. Šis kolektyvas tapo 2 vietos laimėtoju, o vėliau užėmė 2 vietą tarptautiniame chorinės muzikos projekte Minske ”Horoshow” (Хорошоу).

2014 metais tapo ”Chorų karų” antros vietos laimėtojais kartu su Kauno ”Žalgirio” choru.

2014 metų Dainų šventės atidarymo bei uždarymo dalyviai. Atidarymo koncerte ”Quorum” atliko 2 dainas a cappella, o baigiamajame koncerte atliko 3 kūrinius kartu su milžinišku (apie 17000 žmonių) šventės dalyvių choru ir orkestru.

Tais pačiais metais kolektyvas buvo pakviestas į Briuselį, kur atliko muzikinę programą Europos Taryboje iškilmių Euro įvedimo proga Lietuvoje metu.  

Ansamblis noriai dalyvauja labdaringuose renginiuose bei suteikia galimybę nemokamai lankytis savo koncertuose sergantiems žmonėms ir vaikų namų auklėtiniams.

Šiuo metu ansamblis ruošiasi pristatyti savo gerbėjams debiutinį albumą, skirtą 10 metų jubiliejui.

Grįžti